Εβδομαδιαία RESIDENCIES (10-16.12.11): Ομάδα Errands, Στέλλα Δημητρακοπούλου, Γιάννης Μουράβας, Θάλεια Ραυτοπούλου, Ιωάννα Ρεμεδιάκη, Πάνος Σκλαβενίτης
ΤΕΤΑΡΤΗ 14.12.11
19.00 ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗ – “Φαινόμενα ανάδυσης σε καταστάσεις έκτακτης ανάγκης, το παράδειγμα της Αθήνας”, Οργάνωση & Συντονισμός: Νίκος Αναστασόπουλος
ΠΕΜΠΤΗ 15.12.11
19.00 ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ – συζήτηση για την ετερότητα, Συντονισμός & Οργάνωση ομάδα “Innuk”
21.00 HOME ΒΙΝΤΕΟ – “PARIS IS BURNING” – Οργάνωση: Ρόζα Γιαννοπούλου
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 16.12.11
21.00 ΑΥΤΟΓΚΟΛ # 1 – Γιάννης Μουράβας, Θάλεια Ραυτοπούλου, Πάνος Σκλαβενίτης
21.30 ΑΥΤΟΓΚΟΛ # 2 -Ομάδα Errands “Το θέατρο Εμπρός”
22.00 ΑΥΤΟΓΚΟΛ # 3 – Ιωάννα Ρεμεδιάκη “Τα κουλούρια”
22.30 ΑΥΤΟΓΚΟΛ # 4 – Στέλλα Δημητρακοπούλου “The last lecture (a performance)”
—————————————————————————
ΚΥΡΙΑΚΗ 18.12.11 Συγκέντρωση – Βοήθεια για τους Γιατρούς του Κόσμου – Διοργάνωση Pasta Flora & Aufrais
—————————————————————————
Εβδομαδιαία RESIDENCIES (17-23.12.11): Ομάδα Errands & Παναγιώτης Κατσαφούρος, Μπάμπης Γαλιατσάτος, Ειρήνη Ευσταθίου, Κώστας Κουτσολέλος, Γεωργία Μαυραγάνη, Μυρτώ Ξανθοπούλου, Κώστας Τσιούκας
ΠΕΜΠΤΗ 22.12.11
17.00 ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ – συζήτηση για την ετερότητα. Συντονισμός & Οργάνωση: Ομάδα “Innuk”
21.00 ΑΥΤΟΓΚΟΛ – Μπάμπης Γαλιατσάτος
22.00 HOME ΒΙΝΤΕΟ – “The Beginning of Electronic Music” Συντονισμός & Οργάνωση: Ρόζα Γιαννοπούλου
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23.12.11
17.00 ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ – Κώστας Μόσχος “Μουσική για μη μουσικούς”
19.00 ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ – Υπατία Βουρλούμη: “The politics of performance, the performance of politics” (issues and methods)
21.00 ΘΕΩΡΗΜΑ – Ομάδα Errands “Αυτόνομα Κράτη: YKON, Τσιρώνης και η περίπτωση του Εμπρός”
22.00 ΑΥΤΟΓΚΟΛ # 1 Κώστας Τσιούκας
22.30 ΑΥΤΟΓΚΟΛ # 2 Κώστας Κουτσολέλος – Γεωργία Μαυραγάνη
—————————————————————————
ΚΥΡΙΑΚΗ 25.12.11
14.00 ΧΡΙΣΤΟΥΓΓΕΝΙΑΤΙΚΟ ΦΑΓΗΤΟ – Γειτονιά Ψυρρή
21.00 ΠΑΡΤΥ – Λοκάλ
—————————————————————————
Εβδομαδιαία RESIDENCIES (24-30.12.11): Ομάδα Errands & Παναγιώτης Κατσαφούρος, Γιώργος Βαλαής, Θάλεια Ιωαννίδου, Γεωργία Καρύδη
ΠΕΜΠΤΗ 29.12.11
17.00 ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ – συζήτηση για την ετερότητα. Συντονισμός & Οργάνωση: Ομάδα “Innuk”
19.00 ΑΓΩΝΑΣ ΛΟΓΟΥ – Κέντρο για την Έρευνα των Παραστατικών Τεχνών |Π|: “Τα ερείπια της αναπαράστασης” μια συζήτηση με τον Βασίλη Τσιάνο – συντονίζει η Ελευθερία Ιωαννίδου και η Νατάσα Σιουζουλή
21.00 ΒΡΑΔΙΑ ΑΚΡΟΑΣΗΣ – Επιμέλεια & Συντονισμός: Ιλαν Μανουαχ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30.12.11
ΕΙΚΑΣΤΙΚΗ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ – Ζάφος Ξαγοράρης
17.00 ΒΙΩΜΑΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ – Κώστας Μόσχος “Μουσική για μη μουσικούς”
19.00 ΘΕΩΡΗΤΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ – Υπατία Βουρλούμη: “The politics of performance, the performance of politics” (police states)
21.00 ΑΥΤΟΓΚΟΛ # 1 Ομάδα Errands & Παναγιώτης Κατσαφούρος
21.30 ΑΥΤΟΓΚΟΛ # 2 Γιώργος Βαλαής
22.00 ΑΥΤΟΓΚΟΛ # 3 Γεωργία Καρύδη
22.30 ΑΥΤΟΓΚΟΛ # 4 Κίνηση Μαβίλη